רופא במוקד לרפואה דחופה של מכבי שירותי בריאות בנתניה התעקש לשלוח אישה שהגיעה אליו עם כאבי שיניים ולסתות, להיבדק בדחיפות בבית חולים. התעקשותו התבררה כמוצדקת משום שבבית החולים היא אובחנה כסובלת מהתקף לב, כך מדווח הבוקר (א') "ישראל היום".

האישה, בת 35 מנתניה, הגיעה למוקד והתלוננה על כאבי שיניים ועייפות כללית. הרופא, ד"ר מוחמד רביע, מתמחה ברפואת משפחה, ביצע בדיקת אק"ג שתוצאותיה היו תקינות, אך בכל זאת החליט להפנותה בדחיפות לבית החולים לבדיקת האנזים טרפונין – הבדיקה שיכולה לאשר או לשלול התקף לב. "במקרים כאלה", סיפר הרופא, "כל דקה חשובה. אם היא היתה מחכה לבוקר, ההשלכות היו יכולות להיות חמורות ואולי אף בלתי הפיכות".

בדיווח נמסר כי בבדיקה שנערכה במיון התגלה שהאישה עוברת התקף לב. היא עברה צנתור דחוף ובהמשך אושפזה בטיפול נמרץ למשך שבוע. במסגרת סדרת הבדיקות שעברה, מדווח העיתון, התגלה גם חור מולד בין מחיצות הלב, שכלל לא ידעה על קיומו. גילויו מנע נזק בלתי הפיך.

ד"ר רביע מסר לעיתון: "התסמינים של התקף לב הם לא תמיד קלאסיים כמו שמתואר בספרות הרפואית. לכן חשוב מאוד להיות ערניים וזהירים. מי שסובל מכאבים בשיניים ובאזור הלסת בשילוב עייפות, חולשה או לחץ בחזה, כדאי שיפנה לרופא או למוקד כדי להיבדק".