חדשות

מחקר ישראלי-סיני: פרוביוטיקה מחמוצים סיניים יכולה למנוע עששת

החוקרים גילו גישה ייחודית לטיפול בעששת ואפשרות לפיתוח טיפול פרוביוטי ייעודי לחלל הפה על בסיס חיידק הנמצא בחמוצי ירקות באופן טבעי

חמוצים מונעים עששת. אילוסטרציה

פרוביוטיקה עשויה מזן חיידקים שנמצאו בחמוצים סיניים יכולה למנוע עששת – כך עלה במחקר חדש שנערך על ידי צוות חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ומסין ועליו דווח לאחרונה ב- Frontiers in Microbiology.

עששת היא, כידוע, מחלה נפוצה ביותר בחלל הפה, מובילה לחורים בשיניים ונגרמת על ידי החיידק סטרפטוקוקוס מוטנס הנמצא באופן תמידי על רובד השן.

פרופ' אריאל קושמרו מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון ועמיתיו מסין גילו שכאשר יש חשיפה ומפגש של זני חיידקים שבודדו מחמוצים הנפוצים במחוז סצ'ואן, כמות החיידקים הגורמים לעששת מופחתת באופן משמעותי.

ברפואה הסינית המסורתית חמוצים נחשבים ל"מזון על' וכתוספת פרוביוטית למערכת העיכול. תהליך ההתססה שהם עוברים על ידי חיידקי חומצה לקטית, בדומה ליצור חמוצים במקומות רבים בעולם, מכיל בסופו של דבר חיידקיים פרוביוטיים כן ויטמינים רבים. מסיבה זו ביקשו החוקרים לבדוק אם עשויה להיות להם גם השפעה חיובית על חלל הפה והשיניים.

צוות המחקר בדק 14 סוגים של חמוצים שנמכרים בסצ'ואן בדרום מערב סין. החמוצים הם הירקות גזר, צנון וכרוב שמוסיפים להם מלח, סוכר וחומץ ונותנים להם לתסוס. חמוצים אלה די דומים מבחינת תהליך ההכנה לחמוצים המוגשים בישראל בדוכני המזון המהיר, אלא שהחמוצים בסין מכילים גם צ'ילי והם חריפים יותר.

החוקרים בודדו מהחמוצים הסיניים האופייניים למחוז סצ'ואן 54 זנים שונים של חיידקי אצידופולוס ומצאו שאחד מהם, L. plantarum K41, הפחית משמעותית את שכיחותם ואת רמת הפעילות של החיידקים הגורמים לעששת. זן מסוים זה נמצא גם עמיד לתנאי חומציות ומליחות גבוהים. ניתוח מאוחר יותר שנעשה בניסויי מעבדה ובבעלי חיים הוכיח את יעילות אותו חיידק כפוטנציאל לטיפול פרוביוטי בחלל הפה.

פרופ' קושמרו: "ממצאי המחקר מסבירים את ההשפעות הבריאותיות של אותם חמוצים סיניים. ידוע שאכילת חמוצים בריאה למערכת העיכול. עכשיו נראה שהיא גם טובה לבריאות הפה.

"התרומה המשמעותית של המחקר", הסביר פרופ' קושמרו, "היא שלראשונה בודדנו חיידק מסוים המהווה בסיס לפיתוח פרוביוטיקה לחלל הפה ולשיניים. עד היום פרוביוטיקה מוכרת כטיפול בבעיות במערכת העיכול, בעוד הטיפולים המוכרים לפה הם שימוש במי פה ומבוססים על חומרי חיטוי ותהליכים כימיים ופיזיקליים להסרת הרובד החיידקי, הפלאק. כעת אנו מעלים גישה נוספת וייחודית לטיפול בעששת ואפשרות לפיתוח טיפול פרוביוטי ייעודי לחלל הפה עצמו – על בסיס חיידק הנמצא בחמוצי ירקות באופן טבעי".

העמיתים מסין שהשתתפו במחקר הם: גוג'יאן ג'אנג מאוניברסיטת סצ'ואן; מיאו לו, וייט האו ויוקינג לי ממרכז המחקר הקליני הלאומי למחלות פה ואוניברסיטת סצ'ואן ורונגמי ליו, יואניואן טיאן, יאנג לי, באו ליו ופרופ׳ קון סאן מאוניברסיטת סצ'ואן, בעיר צ'נגדו, שהובילה את קבוצת המחקר.

נושאים קשורים:  פרוביוטיקה,  מניעת עששת,  פרופ' אריאל קושמרו,  חמוצים,  חמוצים סיניים,  אוניברסיטת בן גוריון,  חדשות
תגובות