חדשות

סל הזכאות לטיפולי שיניים לבני 72 ומעלה מתרחב

משרד הבריאות מרחיב, במסגרת תקציב סל התרופות, את סל הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים עבור מאות אלפי מבוגרים, בעלות מוערכת של 100 מיליון שקל

טיפול שיניים לאדם מבוגר. אילוסטרציה

סל הזכאות לטיפולי שיניים לבני 72 ומעלה – מתרחב. הבוקר (ג') פרסם משרד הבריאות צו להורדת גיל הזכאות לטיפולי שיניים במימון ציבורי עבור בני "הגיל השלישי". המהלך ירחיב את הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים עבור מאות אלפי מבוגרים, בעלות מוערכת של 100 מיליון שקל וכל זאת במסגרת תקציב סל התרופות.

הצו פורסם להערות הציבור. לאחר מכן, בעוד כמה שבועות, בהתאם להערות, יחתום שר הבריאות על הצו לקבלת טיפולי שיניים משמרים. אלה כולליםף בין השאר: טיפול דחוף, בדיקה תקופתית, בדיקות שגרה ומעקב, צילומי רנטגן, צילום פנורמי, הסרת אבנית, הקצעת שורשים, עקירה וטיפול שורש. כאמור, השירות יינתן מעתה לבני 72 ומעלה, במקום 75 ומעלה כפי שהיה עד כה.

בנוסף, יורחבו גילאי הזכאות לטיפולי שיניים משקמים: הכנת תותבות מיידיות, התייעצות עם מומחים. נושא זה יחול על בני 72 ומעלה ולא על בני 80 ומעלה כפי שניתן עד כה. משרד הבריאות קורא לאוכלוסיות החדשות הזכאיות לסבסוד הטיפולים לממש את זכאותם.

שר הבריאות ניצן הורביץ מסר: "נושא זה יביא לחיסכון של אלפי שקלים עבור מאות אלפי מבוגרים. זו הבשורה החשובה שאנחנו מביאים היום. הטיפולים האלה כל כך חשובים וגם יקרים מאוד. הסבל הפיזי וגם הנפשי של אדם מבוגר הזקוק לטיפול שיניים שיקומי ולא יכול להשיג אותו הוא בלתי נסבל. כאן בדיוק המקום שלנו, של המדינה, של משרד הבריאות, לדאוג ולוודא שההורים והסבים שלנו לא נזנחים מאחור. לוודא שגם מי שידו אינה משגת מקבל מענה רפואי שוויוני והולם".

השרה לשיווין חברתי מירב כהן הוסיפה: ״הורדת גיל הזכאות לטיפולי השיניים השונים לגיל 72 הוא צעד משמעותי עבור מאות אלפי אזרחים ותיקים. הפנים שלנו הם מראה לנפש שלנו, ולפעמים טיפול שיניים פשוט יכול אפילו לשפר את מצבם הנפשי של אזרחים ותיקים רבים".

בנוסף מצוין בצו, כי בכוונת שרי הבריאות והשוויון החברתי לפעול לתיקון חוק ביטוח בריאות ממלכתי באופן שיאפשר מתן פטור מהשתתפות עצמית בטיפולים שונים, לנכי רדיפת הנאצים ולניצולי שואה מקבלי קיצבה, בהיקף של עד 10 מיליון שקלים.

נושאים קשורים:  טיפולי שניים,  משרד הבריאות,  טיפולי שיניים משקמים,  הגיל השלישי,  חדשות
תגובות

חוק עם שיניים
ישר כח

10.04.2022, 18:52

מצויין גם מועיל וגם חברתי