חדשות

רופאי השיניים ב"מאוחדת" פתחו בשביתה עד להודעה חדשה

יו"ר ועד העובדים פוטר בעיצומו של מו"מ על השכר | ההסתדרות מאיימת לעתור לבית הדין לעבודה

קופת החולים מאוחדת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

רופאי השיניים של קופת חולים מאוחדת פתחו הבוקר (ד') בשביתה, לאחר שהמשא ומתן שהם מנהלים עם הנהלת הקופה אינו מתקדם ובעקבות פיטוריו של יו"ר ועד רופאי השיניים, ד"ר אלכס חיינר. על כך מדווח ניצן צבי כהן, בדבר ראשון. הסתדרות המעו"ף מאיימת לעתור לבית הדין לעבודה.

"הוחלט לפטר את ד"ר חיינר, שהוא בלב המשא ומתן ומהווה את הרוח החיה מאחורי דרישות רופאי השיניים לשיפור תנאי עבודתם ושכרם", כתבה זינב מנסור, ראש חטיבת הבריאות בהסתדרות המעו"ף למנכ"ל הקופה עוזי ביתן. "די בעיתוי ובצבר הטענות הממוחזרות כדי להצביע על פיטורים עקב פעילותו של ד"ר חיינר בוועד רופאי השיניים".

על פי הדיווח, בהסתדרות הבהירו שאם פיטוריו של ד"ר חיינר לא יבוטלו, יעתרו לבית הדין לעבודה באופן אישי נגד מנכ"ל הקופה עוזי ביתן וסמנכ"ל חטיבת מוסדות וחברות בנות, גיל חיימוביץ'. "ככל שלא יבוטל מכתב הפיטורים לאלתר, נפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו כדי למנוע פגיעה בהתארגנות, בעבודה המאורגנת, בניהול משא ומתן חופשי, בתום לב, וללא חשש או מורא", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל.

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "כדי לשמור על פרטיותו, לא נוכל לפרט את הסיבות לפיטורים המוצדקים של ד"ר חיינר, שהוחלט עליהם לאחר קיום שימוע בפני ועדה. הפיטורים נקבעו ללא כל קשר להיותו חבר ועד או להליך המשא ומתן המתקיים בימים אלה עם רופאי השיניים. עצם היותו של עובד חבר ועד אינה מחסנת מפני פיטורים מוצדקים שאינם קשורים לפעילותו בוועד".

נושאים קשורים:  רופאי שיניים,  מאוחדת,  הסתדרות המעו"ף,  ד"ר אלכס חיינר,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
07.09.2023, 19:09

קופת חולים שמעסיקה עובדים כעבדים.